Nasza Wataha

Mam na imię Magda.
Zaczęłam pisać, aby uchwycić to, co najbardziej ulotne. Słowa i myśli moich dzieci. Chciałam zapamiętać każde z nich, aby oszukać czas. Aby otwierając wpis sprzed 8 lat przenieść się do tamtej chwili. Udało się. Wiele znajdujących się tu wpisów ma moc wehikułu czasu. Jestem wynalazcą 🙂

Okazało się, że obok tego, co mówią i myślą moje dzieci, jestem też ja. Dlatego znajdziecie tu dużo wpisów zawierających moje słowa i moje myśli.

Dzięki dzieciom i ich spojrzeniu na świat, odkryłam niezwykłość tego, co nas otacza, a raczej pozwoliłam sobie znowu czuć i odbierać rzeczywistość, tak jak robiłam to zawsze. Czasem społeczne normy i zasady dorosłości sprawiają, że zapominamy, bądź wstydzimy się tego, jak widzimy świat. Ja zapomniałam.

Jestem zakochana w lesie, we wszystkim co mnie otacza. Fascynacja i zachwyt, to chyba najlepsze słowa. Uczę dzieci harmonii i szacunku do każdego stworzenia i każdej rośliny zamieszkującej naszą planetę. Każdego dnia odkrywamy coś, co zapiera dech w piersi.

Moimi nieodłącznymi atrybutami są aparat fotograficzny, lornetka i dwa przewodniki Collinsa – Ptaki i Drzewa.

Od lat jestem zafascynowana wilkami i ich życiem. Stąd nazwa bloga, choć dziś, gdy moja wiedza o wilkach jest znacznie większa, nazwałabym go wilcza rodzina 🙂

Bo wataha to rodzina. Wilcza rodzina. Pełna miłości, oddania i jasnych zasad, które respektują i przestrzegają wszyscy.  Nasza wilcza rodzina to dwójka dzieci, dwa psy, dwa króliki i dwójka dorosłych.  W każdej wolnej chwili chodzimy po lesie i górach. Kochamy jazdę na rowerze. Naszą największą pasją jest żeglarstwo, które daje nam ukochane poczucie wolności i możliwość odkrywania niezwykłych miejsc.

Razem łapiemy chwile. Pełni wdzięczności za to, że codziennie możemy z okna jadalni  widzieć las, za poranny śpiew ptaków i otaczające nas zwierzęta. Za bycie tu i teraz.

DSC_4102
fot. Ekspresji Ekstrakt

NASZA WATAHA PISZE…

Zapraszam do lektury moich teksów w miejscach innych niż to 🙂

1. Powrót do Natury
2. Puszcza Białowieska z dziećmi
3. Idąc za wilkiem
4. Odkrywamy Polskę – Zatoka Gdańska

 

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s